List Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza 01.09.2022r.

Szanowni Nauczyciele i Rodzice, Drodzy Uczniowie,

przed Wami nowy rok szkolny. Wierzę, że rozpoczynacie go pełni energii i zapału do zdobywania nowej wiedzy i nowych doświadczeń.

Niewątpliwie będzie to dla Was czas nauki i wytężonej pracy, ale pamiętajcie również o tym, że szkoła to miejsce w którym możecie realizować swoje pasje i zainteresowania, a także miejsce w którym buduje się relacje społeczne. Pamiętajcie o tym, bo równie ważny jak nauka, jest wzajemny szacunek i zrozumienie.

Bądźcie aktywni, nie bójcie się realizować swoich pomysłów, angażujcie się i szukajcie przestrzeni, w których możecie spożytkować Waszą kreatywność. Miasto Dąbrowa Górnicza stwarza Wam do tego możliwości.

Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi oraz wszystkim Państwu, którzy tworzycie społeczność dąbrowskich szkół i przedszkoli, życzę powodzenia i trzymam kciuki za zrealizowanie wszystkich zamierzonych celów.

Przede wszystkim jednak życzę Wam radości i satysfakcji, jaką daje praca z dziećmi i młodzieżą. Dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz pasji, jaką wkładacie w swoją pracę, dąbrowskie przedszkolaki i uczniowie dąbrowskich szkół mają szanse rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności i z powodzeniem realizować swoje marzenia.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Marcin Bazylak