Mała liczba dzieci w przedszkolu gwarantuje bliski i indywidualny kontakt z każdym dzieckiem, a także umożliwia ścisłą współpracę z ich rodzicami i opiekunami. Gwarantujemy pełną realizację podstawy...

Przedszkole nr 8 to placówka dwuoddziałowa dla 50 dzieci.

Nasze przedszkole to nie tylko miejce, w którym Rodzice mogą oddać po opiekę dzieci na czas pracy zawodowej. To także placówka stawiająca sobie za cele przygotowanie odpowiedniej oferty edukacyjnej dla naszych dzieci...

Cele opiekuńcze i edukacyjne naszego przedszkola

W naszym przedszkolu dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ale nie jest to czas stracony; bawimy się, tworzymy, pracujemy i uczymy. Zdobywamy tytuły i odnosimy sukcesy...

Osiągnięcia naszych przedszkolaków...

W naszym przedszkolu duużo się dzieje. Mówi się, że ważne tylko to co przed nami, jednak warto czasem spojrzeć co za nami bo to czasem naprawdę niezapomniane chwile... :)

Wydarzenia warte zobaczenia i zapamiętania...

previous arrow
next arrow
Slider

Konkurs "Moja ulubiona postać z bajki"

Dziś w grupie "Biedronek" odbył się konkurs pt. "Moja ulubiona postać z bajki"

352174980 963100858061332 3629637585428584678 n

Spotkanie z twórcą literatury dziecięcej.

Dziś w naszym przedszkolu gościła Pani Ewa Michciarz, która pisze piękne wiersze. Zaponała dzieci z jej twórczością oraz przeczytała kilka wierszy, dzieci były zachwycone, ponieważ mogły poznać osbobę piszącą wiersze.

Wspólpraca z Biblioteką Miejską

Dziś dzieci z grupy Biedronek ogładały film edukacyjny "w bibiotece" oraz wykonywały prace plastyczne które zostały zamieszczone w galerii Biblioteki Miejskiej Filii nr 5 w Dabrowie Górniczej.

biblioteka

 

Zaproszenie do udziału w konkursie.

Zaproszenie do udziału w konkursie.
W celu rozwijania zainteresowań czytelniczych nauczyciele grupy Biedronek zapraszają rodziców wraz z przedszkolakami do udziału w konkursie pt. „Zakładka do książki". Zadaniem konkursowym jest wykonanie wspólnie z dzieckiem zakładki do książki z motywem bajkowym lub baśniowym. Praca może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.). Format zakładki dowolny. Bardzo prosimy, aby użyte materiały nie brudziły i nie niszczyły książek.

Czytające przedszkole

Czytanie książek dzieciom przez zaproszonych gości.

Bajki mają moc

W każdy wtorek i czwartek po obiedzie nauczyciele czytają dzieciom wybrane bajki terapeutyczne i bajki pomagajki na lepszy dzień  i jeszcze lepsze jutro.

 

Bajki pomagajki

Lubimy czytać - wesołe poranki z książką.

W każdy poniedziałek i czwartek nauczyciele czytają dzieciom wybrane utwory literackie.

Dzień Postaci z Bajek

Dzię obchodziliśmy "Dzień Postaci z Bajek"przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze bajki i baśnie, omówiliśmy ich bohaterów i ich postawy, rozwiązywaliśmy zagadki i braliśmy udział w róznych zabawach muzyczno - ruchowych.

bajki

                                                                                                czytaj więcej

Teatr i MY

W przedszkolu jest realizowany autorski program zajęć teatralnych "Teatr i MY"

Teatr to świat fikcji, fantazji i magii, w nim wszystko jest możliwe. Ruch, gest, dotyk, taniec, gra ról, pantomima wywołują pozytywne emocje, oddziałują na różne zmysły, pobudzają wyobraźnię i stają się źródłem nowych przeżyć. Poprzez naśladowanie, wchodzenie w rolę dziecko poznaje rzeczywistość, uczy się doświadczając oraz przystosowuje się do otaczających warunków i utrwala normy społeczne. Zabawy teatralne pokazują dzieciom sytuacje, których jeszcze same nie potrafią dostrzec, przełamują poczucie lęku i tremy.

Obcowanie ze sztuką ukazuje piękno utworów literackich, wzbogaca wiedzę o świecie, przedszkolak poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia.

Lubimy czytać-wesołe poranki z książką.

Lubimy czytać-wesołe poranki z książką. Dzieci oglądały nowe książki zakupione z dotacji z "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"

Ksiązki

                                                                                                                       Czytaj więcej

narodowy program czytelnictwa

flaga_godlo.png

npc-logo.png

Przedszkole nr 8 w Dąbrowie Górniczej otrzymało dotację celową na zakup książek będących nowościami wydawniczymi w ramach rządowego programu wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 - 2025". Po pozytywnej weryfikacji wniosku przedszkole pozyskało środki finansowe w wysokości 3 125 zł, z czego 2 500 zł stanowi dotacja, natomiast 625zł wkład własny organu prowadzącego. W ramach otrzymanego wsparcia na kwotę 2 750 zostaną zakupione książki do biblioteki przedszkolnej, natomiast kwota 375 zł zostanie przeznaczona na realizację działań promujących czytelnictwo, m.in. na nagrody książkowe dla dzieci biorących udział w konkursach.

 

npc-stopka.png

 

 

tlo dolne strony

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

Przedszkole nr 8 w Dąbrowie Górniczej

E-mail przedszkola: przedszkole8@o2.pl

Telefon: 32 264 20 81

Adres przedszkola:

ul. Partyzantów 10 
41-300 Dąbrowa Górnicza

NIP: 6292147723


Copyright © 2019-2021 Przedszkole Nr 8 w Dąbrowie Górniczej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

przedszkole8dg.pl website ver. 1.1 (beta)

zalecamy przeglądanie serwisu w rozdzielczości ekranowej nie mniejszej niż 1280 x 1024 pikseli

projekt i wykonanie:powered by: helix ultimate framework | mat. foto: własne, pixabay.com, freepik.com | polityka prywatności